A Plastic Ocean: Slovensko bez plastov | Rožňava

apríl 30, 2019
Kedy:
4. máj 2019 @ 17:00 – 19:00
2019-05-04T17:00:00+02:00
2019-05-04T19:00:00+02:00
Kde:
Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor

A plastic ocean

A PLASTIC OCEAN | Je aj Slovensko zaplavené plastovým odpadom?

Naprieč Európskou úniou ročne spotrebujeme 50 miliónov ton plastu. Plasty sa stali každodennou súčasťou nášho života. Slovensko nie je výnimkou, a aj my sme zaplavení plastovým odpadom. Leží v našich lesoch, pláva v našich riekach. Plastové fľaše nájdete pohodené v meste aj na dedine. Plastové sáčky sa povaľujú nie len pri chodníkoch, ale aj pri cestách. Plastový odpad leží v našich lesoch a pláva v riekach. Ak by dnes niekto chcel pomenovať obdobie, v ktorom sa ako ľudstvo nachádzame, názov doba plastová by bol viac než presný. Dnes sme však v situácii, kedy potrebujeme konať.

Pozývame vás 4.5.2019 o 17:00 do Kultúrno-kreatívneho centra Kláštor na premietanie filmu A Plastic Ocean a prezentáciu o plastovom odpade na Slovensku a Zero Waste.

O problematike plastového odpadu na Slovensku a ich riešeniach budeme následne diskutovať s expertom na životné prostredie Martinom Hojsíkom.

Martin Hojsik sa už 25 rokov venuje ochrane životného prostredia, zvierat a ľudského zdravia. Ako člen správnej rady viedol program medzinárodnej organizácie na ochranu zvierat FOUR PAWS. Predtým mal na starosti kampaň proti daňovým únikom v rozvojových krajinách v ActionAid International. Najdlhšie pôsobil v Greenpeace, kde viedol národné a neskôr medzinárodné kampane predovšetkým v oblasti toxických látok a odpadu. V súčasnosti radí mimovládnym organizáciám a je členom predsedníctva Progresívneho Slovenska, kde je zodpovedný za oblasť životného prostredia.

Film bude premietaný v anglickom jazyku so slovenskými titulkami.