Z Dievčenskej skaly na Silickej planine si užijete prekrásny panoramatický výhľad, a to nielen na celú Rožňavskú kotlinu. Jej skalnatý okraj, ktorý tvorí mohutná a strmá vápencová stena, je dobre viditeľný z rôznych miest Rožňavskej kotliny.

Dievčenská skala leží v nadmorskej výške 660 metrov a na jej severnom svahu sa nachádza neveľká výhľadová skalná plošina so zráznym svahom a malou takmer terasovitou lúčkou.

Na vrcholovej časti Dievčenskej skaly sa nachádza vysielač Dievčenská skala.

Ako sa tam dostať:

Na Dievčenskú skalu vedie odbočka zo zelenej turistickej značky, ktorá spája obec Hrušov s obcou Plešivec. Celkový čas z obce Hrušov trvá na skalu približne 2:40 h (naspäť 2:25 h).

Z obce Jovice po modrej turistickej trase po rázcestník Lukáčova bučina (595 m n.m.), odtiaľ po  zelenej turistickej značke až ku skale. Celkový čas tejto trasy trvá na skalu približne 1:40 h (naspäť 1:30 h).

Z obce Krasnohorská Dlhá Lúka po  žltej turistickej trase po rázcestník Škridľový košiar (540 m n.m.), odtiaľ po  zelenej turistickej značke až ku skale. Celkový čas tejto trasy trvá na skalu približne 1:40 h (naspäť 1:10 h). Prístup na Dievčenskú skalu je aj z turistickej oblasti Soroška – Jablonovské sedlo po  červenej turistickej trase po ráczestník Zajačia brána (535 m n.m.), odtiaľ po  zelenej turistickej značke až ku skale. Celkový čas tejto trasy trvá na skalu približne 2:25 h (naspäť 2:25 h).

Na Dievčenskej skale buďte opatrní, hrozí pošmyknutie a nebezpečenstvo smrteľného úrazu!!!

Viac informácií nájdete na http://www.slovensky-kras.eu/info/kam-do-prirody/dievcenska-skala/

Autorka fotografií: Alexandra Ibos